skip to main | skip to sidebar

Pages

  • Strona główna
  • Kontakt
  • Menu

Gotowanie wg Marty

Blog o dość popularnej tematyce czyli o jedzeniu. Zapraszam

Zupa gołąbkowa

11:28 | Publish by Marta

Wydaje mi się, że dawno nie dodałam żadnego przepisu na zupę. Mogłoby to wskazywać na małą częstotliwość ich wykonywania przeze mnie ale nic bardziej mylnego. Wynika to raczej z faktu popularności tradycyjnych zup w naszym domu. Do przygotowania tej nabrałam chęci już dawno po odnalezieniu jej na tym blogu - link do bloga i po wprowadzeniu pewnych modyfikacji wykonałam ją właśnie dzisiaj.
Bardzo lubię gołąbki ale ich przygotowanie jest niestety dosyć czasochłonne. Zupa, którą przedstawiam dzisiaj smakuje właśnie jak one. I uważam, że to jest najlepsza rekomendacja tego smaku.
 Składniki:
0,5 kg mięsa mielonego ( u mnie szynka)
pół kapusty włoskiej
3 łyżki przecieru pomidorowego
1 cebula
2 ząbki czosnku
1 łyżka mąki
2-3 łyżki sosu sojowego
100 g ryżu (1 torebka)
włoszczyzna (marchewka, por, seler, pietruszka)
ziele angielskie, liść laurowy, pieprz w ziarnach
sól, pieprz, słodka papryka (1 łyżka)
1 łyżka przyprawy do bigosu - opcjonalnie

Przygotowanie:
Przygotowanie zupy zawsze zaczynam od obrania warzyw i zmielenia mięsa, które najczęściej kupuję w kawałku. Około 2 litry wody wstaw w garnku do zagotowania. Pokrój w kostkę cebulę, posiekaj czosnek. Na tarce  grubymi oczkami potarkuj marchewkę, selera i pietruszkę. Na rozgrzanej patelni z olejem podsmaż cebulę. Następnie dodaj do niej mięso z czosnkiem i potarkowanymi warzywami. Pod koniec smażenia wlej sos sojowy. 
Do gotującej się wody wrzuć pokrojonego w talarki pora, ziele angielskie, liście laurowe i pieprz. Dodaj usmażone mięso (pamiętaj, że mięso nie może być zalane zimną wodą). Na tej samej patelni, na której było mięso podsmaż przecier pomidorowy ze słodką papryką.  Do przecieru dodaj mąkę i mieszaj aby nie powstały grudki, Wlej masę do garnka z zupą. Poszatkuj kapustę i również dołóż do garnka. Gotuj około 15 minut i wsyp ryż. Gotuj do momentu kiedy ryż będzie miękki. Na koniec dopraw do smaku solą, pieprzem i opcjonalnie przyprawą do bigosu..

Etykiety: Dania główne, Dania mięsne, na zimę, Obiad, ryż, warzywa, Zupy 0 komentarze

Szybka sałatka z 4 składników + sos

10:36 | Publish by Marta

Najprostsza sałatka na świecie. Jej przygotowanie zajmuje 5 minut, a smak i efekt wizualny zachęca do częstego jej przyrządzania.
 Składniki:
opakowanie roszponki (100 g)
2-3 łyżki suszonych pomidorów w oleju
garść pestek dyni
parmezan
1 łyżka soku z cytryny
2 łyżki oliwy
1 łyżeczka musztardy (sarepska, miodowa, dijon)
1 łyżeczka miodu
sól, pieprz

Przygotowanie:
Roszponkę najczęściej kupuję umytą, ale mimo wszystko ją płuczę i Tobie też to polecam. Pamiętaj, żeby ją dobrze odsączyć. Wyłóż sałatę do miski, posyp pomidorami pokrojonymi w paski (można też kupić już pokrojone), dynią i płatkami parmezanu. Przygotuj sos. Do małego naczynia wlej oliwę (możesz wykorzystać tą z pomidorów), sok z cytryny, miód, odrobinę pieprzu i soli. Wymieszaj energicznie i wylej na sałatkę. Przed podaniem wszystko ze sobą dobrze wymieszaj.
Często zabieram tą sałatkę do pracy, wtedy pakuję sobie sos do oddzielnego pojemniczka i polewam sałatkę bezpośrednio przed spożycie.

Etykiety: bez pieczenia, bezglutenowe, Dania bezmięsne, fit, Na kolację, Na śniadanie, Przystawki, Sałatki, sery, szybkie danie, wege 0 komentarze

Babeczki jabłkowe z cynamonem

09:44 | Publish by Marta

Sezon jesienny to pyszne, świeże jabłka. Warto przygotowywać z nich jak najwięcej pysznych potraw. Jedną z nich są szybkie w przygotowaniu babeczki jabłkowe. Dzięki zawartości jabłek są wilgotne, a prostota wykonania sprawia że można je przyrządzić zawsze gdy mamy ochotę na "coś słodkiego"

 Składniki:
2 szkl. mąki pszennej
4 jabłka
0,5 szkl. cukru
0,5 szkl. oleju
2 jajka
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka cynamonu
szczypta soli

Przygotowanie:
Włącz piekarnik na 190 stopni i przygotuj blaszkę z papilotkami. Następnie obierz jabłka i potarkuj je na tarce z grubymi oczkami. Mikserem ubij jajka z cukrami na białą puszystą masę. Do masy wsyp przesianą mąkę wraz z proszkiem do pieczenia i cynamonem. Delikatnie wymieszaj. Na koniec dodaj jabłka i również wymieszaj.
Do każdej papilotki nałóż ok. 2/3 pojemności. Ja zawsze nakładam masę dużą łyżką stołową, zdejmując masę małą łyżeczką.
Włóż do piekarnika na 15-20 minut.

Etykiety: Desery, jabłka, szybkie danie 0 komentarze

Tarta z pomidorami i kozim serem

00:54 | Publish by Marta

Dzisiaj przedstawiam Ci propozycję lekkiego obiadu, ciepłej kolacji lub idealnego szybkiego dania gdy właśnie spodziewasz się gości. Tarty są idealnym sposobem na nietuzinkowy posiłek, bo można je przyrządzić na setki sposobów.


Składniki:
1 opakowanie ciasta francuskiego
150 g pomidorków koktajlowych
200 g miękkiego sera koziego
2 małe cebule
2 jajka
1 łyżka suszonej bazylii
3 łyżki mleka
sól, pieprz
oliwa

Przygotowanie:
Formę do tarty posmaruj oliwą, wyłóż na niej ciasto i odpowiednio przytnij. Włącz piekarnik na 190 stopni, 2 grzałki. Cebulę obierz, pokrój w kosteczkę i podsmaż na oliwie albo maśle z dodatkiem soli i pieprzu. Pomidorki koktajlowe poprzekrajaj na pół, oczywiście możesz użyć zwykłych pomidorów pokrojonych w plastry. Cebulę wyłóż równomiernie na ciasto, pokrusz połowę sera, rozłóż pomidorki. W miseczce rozmieszaj jajka z mlekiem i bazylią. Wylej jajka równomiernie na tartę i rozkrusz drugą połowę sera. Wstaw do nagrzanego piekarnika na 20 minut. Podawaj jeszcze gorące. Do dekoracji możesz użyć świeżej bazylii. 

Etykiety: Na kolację, szybkie danie, wege, zapiekanki 1 komentarze

Szybka sałatka ze świeżych warzyw

12:21 | Publish by Marta

Najszybsza sałatka na świecie, takie najbardziej lubię. Wkładasz do miski to co masz pod ręką i wychodzi coś pysznego.


Składniki:
mała mieszanka sałat
1/2 papryki
1 pomidor
mozzarella
szczypiorek
zioła do sałatek
dowolny sos (u mnie vinegret)


Przygotowanie:
Umyj i pokrój warzywa. Mozzarellę można również pokroić albo wrzucić tą w wersji mini, wrzuć do jednej miski razem z mieszanką sałat. Posyp ziołami i polej sosem, oliwą lub balsamico.

Etykiety: bez pieczenia, Dania bezmięsne, papryka, Sałatki, szybkie danie, wege 0 komentarze

Ogórki kiszone

23:56 | Publish by Marta

Ogórki kiszone uwielbiam, ale nie trawię smaku ogórków kiszonych ze sklepu. Gwarantuję Ci , że z tego przepisu wyjdą doskonałe. Idealne twarde, słone, z mocnym aromatem czosnku i chrzanu (jeżeli za tym nie przepadasz, zmniejsz ilość tych składników).


 Składniki:

ogórki gruntowe
koper (kwiaty i łodyżki)
czosnek
chrzan (korzeń)
chrzan (liście)
gorczyca nie mielona
1 kopiasta łyżka soli kamiennej na 1 litr wody

Przygotowanie:
Do każdego słoika na dno kładziemy duży kwiat kopru, 2 obrane ząbki czosnku, 2 cm obranego korzenia chrzanu, 2-3 kulki gorczycy, kawałek liścia. Następnie wkładamy ogórki. Należy pamiętać o ciasnym układaniu ogórków. Absolutnie nie mogą pływać. Przed włożeniem ostatnich ogórków dokładam jeszcze 1 ząbek czosnku i kawałek liścia chrzanu.  Wodę należy zagrzać, żeby rozpuściła się w niej sól.  Proporcje to 1 kopiasta łyżka soli na 1 litr wody. Ogórki zalewamy tak, żeby były dokładnie zakryte wodą, ale żeby woda nie była wyżej niż zaczyna się szyjka słoika.( jest to bardzo ważne bo ogórki w trakcie kiszenia będą fermentowały i mogą wykipieć). Szyjka z zewnątrz musi być dokładnie osuszona, tak samo jak pokrywki. Zakręcamy i już. Słoików z ogórkami kiszonymi nie gotujemy, nie pasteryzujemy itd. A zimą cieszymy się pysznymi ogóreczkami :). 

Etykiety: na zimę, ogórki, przetwory 0 komentarze

Wegetariański pasztet z fasoli

08:26 | Publish by Marta

Dzisiaj coś innego. Prawdziwy wegetariański, sycący, przepyszny pasztet. Daję słowo, że osoby, które go próbowały nie domyślały się z czego jest. Natomiast wszyscy zgodnie twierdzili, że jest naprawdę pycha.
Składniki:
400 g suchej czerwonej fasoli
1 batat
150 g suszonych pomidorów w oliwie ( 1 słoik)
1 cebula
3 łyżki oleju kokosowego
3 ząbki czosnku
1 łyżka zmielonego lnu złocistego
1 łyżeczka suszonego czosnku niedźwiedziego
1 łyżeczka oregano lub tymianku
sól i świeżo zmielony pieprz
Przygotowanie:
Fasolę namocz na minimum 8-12 godzin. Odlej wodę, w której się moczyła. Dolej świeżej, wraz z 1/2 łyżeczki soli i gotuj do miękkości ok. 45 minut.
Batata obierz i ugotuj oddzielnie na parze. Cebulę pokrój jakkolwiek i podsmaż na oleju kokosowym. Ugotowaną fasolę odcedź i ostudź. Włącz piekarnik na 180 stopni. Zmiel w maszynce do mięsa na najmniejszych oczkach razem z cebulą, batatem, czosnkiem i pomidorami suszonymi. Wlej oliwę z pomidorów i dopraw ziołami. Wszystkie składniki wymieszaj na gładką masę. Wyłóż do keksówki wysmarowanej masłem (26 x 12 cm) i lekko uklep. Włóż blaszkę z masą do piekarnika. Piecz przez 40 minut, następnie studź w blaszce. Podawaj na zimno. Pasztet ma konsystencję idealną do smarowania.


Etykiety: Dania bezmięsne, fit, Na kolację, wege 0 komentarze

Naleśniki z serem

11:35 | Publish by Marta

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami smakiem mojego dzieciństwa. Myślę, że wszystkie dzieci uwielbiają naleśniki z serem, a ja uwielbiałam je szczególnie.
Przepis podstawowy jest tutaj.
A nadzienie? Już piszę. Na 5 naleśników używam ilości podanej poniżej, muszę się przyznać, że nakładam go naprawdę dużo. 2 takie naleśniki wystarczą na naprawdę solidne śniadanie a nawet obiad.



Składniki:
1 kostka twarogu
1 jajko
1 mała śmietana 18 %
kilka łyżeczek cukru pudru ( w zależności od upodobania)
ewentualnie cukier wanilinowy

Przygotowanie:
Wszystkie składniki wymieszaj na jednolitą masę, Spróbuj i ewentualnie dosłodź. Połóż na połowę naleśnika, złóż go na pół i jeszcze na pół. 4 naleśniki mieszczą się idealnie na dużej patelni. Na wolnym ogniu obsmaż na złoty kolor z obu stron. Jajko spowoduje lekkie ścięcie się twarogu. Podajemy na ciepło, Możesz polać je jeszcze śmietaną.
Pychotka. Smacznego.

Etykiety: Na kolację, Na śniadanie, Obiad, sery 0 komentarze

Naleśniki - przepis podstawowy

11:16 | Publish by Marta

Nawet nie wiecie jak ciężko jest napisać dokładny przepis na naleśniki, przecież zawsze robiłam to "na oko". Jednak w końcu się udało i proszę bardzo:

Składniki (4-5 dużych naleśników) :
2 jajka
5 łyżek mąki
0,5 szkl. wody (najlepiej gazowanej)
0,5 szkl. mleka
2 łyżki oleju lub sklarowanego masła
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
cukier/sól - opcjonalnie

Przygotowanie:
Jajka rozbijamy do miski w całości, dodajemy do nich proszek do pieczenia, olej i cukier jeżeli go używamy (albo sól). Wszystko dokładnie mieszamy najlepiej taką trzepaczką do jajek.  Żeby nie powstały grudki robię tak, że dodaję po trochu tyle mąki ile się da robiąc bardzo gęste ciasto i odrobinę rozrzedzam. Np. do jajek wsypuję połowę mąki, do tego wodę, resztę mąki i na końcu mleko.
Z tego przepisu naleśniki zawsze wychodzą mi idealne. Jeżeli potrzebuję podwójnej porcji używam podwójnej ilości wody, mleka i mąki ale nie 4 tylko 3 jajka.

Ps. dajcie znać jak Wam wychodzą naleśniki

Etykiety: coś słodkiego, Na kolację, Na śniadanie, szybkie danie 0 komentarze

Lekka i szybka sałatka z liśćmi buraka

13:00 | Publish by Marta

Na pomysł tej sałatki wpadłam po robieniu botwinki. Zostały mi liście i stwierdziłam, że szkoda je wyrzucać. Jestem ogromną przeciwniczką marnowania jedzenia i zawsze staram się wymyślić coś z produktów, które już w domu mam. Sałatka idealna jako dodatek do kolacji albo samodzielne danie.



Składniki:

liście młodych buraczków
rzodkiewki
pomidory śliwkowe lub kilka koktajlowych
brzoskwinia
natka pietruszki
sos balsamiczny (zagęszczony ocet balsamiczny)
sos vinegret

ilość składników uzależniona jest od potrzeb

Przygotowanie:
Liście buraków umyj, osusz i poszatkuj bez łodyżek, rzodkiewki pokrój na 6 części, pomidorki koktajlowe na pół. Brzoskwinie umyj i pokrój w kostkę. Natkę pietruszki umyj i posiekaj. Zrób sos winegret.  (przepis tutaj) Wrzuć wszystko do miski i polej zagęszczonym sosem balsamicznym i winegret.

Smacznego

Etykiety: bez pieczenia, bezglutenowe, Dania bezmięsne, liście buraków, Na kolację, Przystawki, Sałatki, sosy, szybkie danie, warzywa, wege 0 komentarze

Najprostszy sernik - wszystko do jednej miski - zawsze wychodzi

09:42 | Publish by Marta

Już dawno nie robiłam tak prostego sernika. Jeżeli nie jesteście pewni swoich umiejętności albo lubicie proste w wykonaniu przepisy to to ciasto jest dla Was idealne. Przepis dostałam od mojej koleżanki Magdy.
PS. Pozdrowienia;)
 Składniki:
2 paczki piegusków
60 dag masła
400 g twarogu w kostce
2 op. serka mascarpone (po 250 g)
3/4 szkl. cukru
1 łyżka cukru waniliowego
3 łyżki mąki ziemniaczanej
5 jajek

Przygotowanie:
Ciastka pokrusz i wymieszaj dokładnie z masłem. Wyłóż na dnie blaszki ( u mnie tortownica 24 cm), włóż do lodówki.
Włącz piekarnik ustawiony na 180 stopni (2 grzałki) do nagrzania.
Do miski wbij jajka i wsyp wszystkie składniki oprócz twarogu i serka. Wszystko dokładnie wymieszaj mikserem. Następnie dodaj serki i pokruszony twaróg.  Zmiksuj wszystko razem, nie martw się małymi grudkami twarogu.
Wyjmij blaszkę z lodówki, wylej masę, Włóż do nagrzanego piekarnika i piecz w temperaturze 180 stopni przez 15 minut. Następnie zmniejsz do 120 stopni i piecz 90 minut. Po upływie tego czasu możesz na chwilę podnieść temperaturę i przypiec sernik z wierzchu albo później zrobić polewę czekoladową. Ja polewy nie robię bo całość byłaby dla mnie za słodka więc chwilę dopiekam górę, zostawiam do przestygnięcia w piekarniku z odchylonymi drzwiami. Gotowe.
Mówiłam, że proste? Mówiłam:)

Etykiety: Ciastka, coś słodkiego, sery 0 komentarze

Marchewka z groszkiem na ciepło

07:50 | Publish by Marta

Znienawidzony dodatek do obiadu z dzieciństwa, kojarzący mi się ze szpitalną stołówką. Sama nie wiem skąd mi do głowy przyszło żeby wypróbować ten smak ponownie. Może to ta zima? Czy Wam też się tak kojarzy? A może wręcz przeciwnie. Dajcie znać.



Składniki:
1 op. marchewki w kostce (450 g) +
1 op. groszku mrożonego (450 g) lu mieszanka tych dwóch
1 łyżka masła klarowanego
0,5 łyżeczki cukru
sól, pieprz
0,5 szkl wody
odrobina soku z cytryny
1 łyżka mąki
1 łyżka śmietany (opcjonalnie)

Przygotowanie:
W tym przypadku użyłam dwóch oddzielnych opakowań warzyw ale można posłużyć się również mieszanką bądź świeżymi warzywami.
Na patelni rozpuść masło, na taki dość duży ogień wrzucamy marchewkę. Potrzebuje ona chwilę więcej czasu niż groszek. Kiedy marchewka będzie już rozmrożona dodaj groszek. Warzywa najlepiej jest cały czas delikatnie mieszać nie zmniejszając ognia. Doprawiamy warzywa odrobiną kwasku, solą, pieprzem i cukrem (może być mniej jeżeli nie przepadasz  za słodyczą marchewki).
Na koniec są dwa sposoby postępowania:
1. Wlej wodę do warzyw,a mąkę przesiej sitkiem bezpośrednio na warzywa.(tak zrobiłam) 
2. Jeżeli boisz się grudek wsyp mąkę do słoiczka, dodaj wodę, zakręć słoik i energicznie bełtaj. Dodaj do warzyw. 
Jeszcze chwilkę gotuj warzywa, spróbuj, ewentualnie dopraw. Po zmniejszeniu ognia możesz dodać też śmietanę, ale tak żeby się nie zagotowała i nie zważyła. 

Smacznego.

Etykiety: marchewkowe, mrożonki, na zimę, Obiad, sosy, szybkie danie, warzywa, wege 0 komentarze

Zrazy wołowe zawijane z boczkiem i ogórkiem kiszonym

07:33 | Publish by Marta

Kolejna propozycja zrobiona na życzenie mojego domownika. Jemu smakowało, myślę że Wam też będzie.
Składniki:
1 kg zrazówki wołowej
10 płaskich łyżeczek musztardy sarepskiej
3 cebule
2 ogórki kiszone
20 g chudego boczku wędzonego
2 ziela angielskie
1 liść laurowy
2-3 łyżki mąki
sól/pieprz
wykałaczki i olej do smażenia

Przygotowanie:
Zrazówkę umyj i pokrój w poprzek włókien na plastry o szerokości ok. 0,5 cm. Z kilograma mięsa powinno wyjść jakieś 10 sztuk. Rozbij każdy kawałek tłuczkiem przez folię. Posól i popieprz z obu stron.

Boczek i ogórki pokrój w słupki a cebulę w piórka. Każdy zraz posmaruj łyżeczką musztardy, następnie ułóż kawałek boczku, ogórka i piórko cebuli.

 Zwiń ciasno mięso i obtocz w mące.

 Na patelni z rozgrzanym olejem usmaż wszystkie zrazy na złoto.
Przełóż zrazy do garnka z dużym dnem. Nie przejmuj się jeżeli wszystkie nie wejdą, ponieważ podczas gotowania się skurczą.Na pozostałym oleju usmaż cebulę. Wyłóż ją na wierzch zrazów i zalej wrzątkiem (około 1,5 litra). 

Zrazy gotuj na małym ogniu bez pokrywki, tak żeby lekko bulgotały. W razie potrzeby dolewamy wody. U mnie czas gotowania wyniósł 2,5 godziny chociaż w przepisach z książek kucharskich widziałam nawet 1,5. Ja jednak wolałam poczekać. Z wody powstał aromatyczny sos, którego nie musiałam doprawiać ani zagęszczać.

Podałam je z ziemniakami i marchewką i groszkiem na ciepło (przepis tutaj). W razie potrzeby doprawcie sos.
Niebo w gębie:) Smacznego.

Etykiety: Dania główne, Dania mięsne, Obiad, sosy 3 komentarze

Prosty przepis na makaron chiński Chow Mein z kurczakiem i warzywami

12:32 | Publish by Marta

Powiem Wam, że już dawno nie byłam tak zadowolona ze swojego dania jak w tym przypadku. Chow Mein brzmi orientalnie i jest orientalne, ale jest też całkiem proste w przygotowaniu. Oprócz sosów sojowych i pędów bambusa nie ma w nim nic dziwnego. Kurczaka przygotowałam korzystając z tej strony klik, wprowadzając też swoje zmiany.

 Składniki (4-5 porcji):
1 opakowanie makaronu chińskiego Chow Mein 250 g
1,5 podwójnej piersi z kurczaka
sos sojowy ciemny (ok. 8 łyżek) i jasny (ok. 5 łyżek)
2 łyżki mąki kukurydzianej
5 ząbków czosnku
kawałek imbiru (ok. 3 cm)
2 marchewki
2 papryki
2 cebule
1 lub 2 papryczki chilli
1/4 kapusty pekińskiej ( u mnie 10 liści bez twardej części)
pędy babusa ( paski lub paseczki - u mnie puszka z puszki 225 g)
olej
ew. olej sezamowy

Przygotowanie:
Na początku kroimy kurczaka w paski ok. 4 cm x 1 cm. Wkładamy do miseczki, posypujemy mąką, mieszamy tak żeby pokryły mięso równomiernie. Zalewamy je połową sosów, powinno to być mniej więcej tyle żeby wszystko było przykryte ale żeby jednocześnie nie pływało. Odstawiamy mięso na czas przygotowywania warzyw.
Makaron przygotowujemy wg. przepisu na opakowaniu czyli wrzucamy do wrzątku, przykrywamy pokrywką na 4 minuty, odcedzamy i przelewamy zimną wodą
Bardzo ważna w przygotowaniu tego dania jest kolejność i długość smażenia poszczególnych produktów. Na początku wszystkie warzywa musimy przygotować ale surowych nie mieszajmy razem.
Czosnek i imbir obieramy, siekamy drobno. Paprykę chilli kroimy w plasterki (razem z nasionami) Marchewkę obieramy i kroimy pod skosem w półplasterki, cebulę w piórka, paprykę w sporą kostkę a kapustę pekińską szatkujemy. Pędy bambusa należy odcedzić.

Do smażenia możemy użyć specjalnej patelni typu WOK, na pewno będzie nam łatwiej. Ja takiej patelni jeszcze nie posiadam, ale na pewno się zaopatrzę gdyż kuchnia chińska ogromnie mi smakuje.

Wracając do przygotowania. Jestem posiadaczką płyty indukcyjnej więc całe smażenie wykonywałam praktycznie na maksymalnej temperaturze, tylko czasami ją zmniejszając ( przy marchewce i papryce).

Do rozgrzanej mocno patelni (tak że właściwie zaczyna się dymić)wlewamy olej ( ok. 2-3 łyżki) i wrzucamy kurczaka. Należy pamiętać o tym, że trzeba go cały czas mieszać. Podsmażamy nie za mocno, po ok. 2-3 minutach będzie soczysty w środku i lekko chrupki na zewnątrz. Wyjmujemy kurczaka.
Uzupełniamy olej i wsypujemy czosnek, imbir i chilli. Smażymy cały czas na bardzo gorącej patelni przez kilkanaście sekund. Następnie dodajemy marchewkę, paprykę, cebulę. Tutaj znowu około 2-3 minuty, cały czas mieszając. Można odrobinę zmniejszyć moc kuchenki. Teraz kapusta i bambus ok. 2 minuty. Spróbujcie marchewki, już powinna być miękka, jeżeli nie to trochę zmniejszcie moc kuchenki i podsmażcie jeszcze ze 2 -3 minuty. Na koniec dodajemy kurczaka, makaron i resztę sosu. Ja jeszcze na talerzu sobie dodawałam większą ilość sosu sojowego, smak jest jeszcze bardziej wyrazisty. Do smaku można też dodać odrobinę oleju sezamowego.
Smacznego
Ps. odsmażany też jest pyszny

Etykiety: Dania główne, Dania mięsne, danie chińskie, makaron, orientalny smak, papryka, szybkie danie, warzywa 0 komentarze
« Nowsze posty Starsze posty »
Subskrybuj: Posty (Atom)

Popularne

  • Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym, pieczarkami i papryką
  • Tarta z borówkami (mrożonymi)
  • Szaszłyki z grilla (nawet elektrycznego)
  • Zapiekana ryba w sosie śmietanowym z pieczarkami
  • Menu przystawek
  • Pomidory z mozzarellą
  • Menu Kolacji
  • Ryż z kurczakiem i warzywami w mleku kokosowym

Flyb

FlyB - Kulinaria

Mikser kulinarny

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

Przepisy na?

Przepisy Na - katalog Kulinarny

odszukaj.com

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Nie kradnij

AkcAja: Nie kradnij zdjęć!

Rondel

rondel

a dupa rośnie

Baza przepisów kulinarnych

Lubisz to?

Filmowe ciasteczko / Gotowanie wg. Marty

Szukaj na tym blogu

Etykiety

Dania główne Dania bezmięsne Na kolację Przystawki szybkie danie Desery Dania mięsne Obiad warzywa Zupy sosy Sałatki makaron wege zapiekanki fit Boże Narodzenie Menu Ryby sery Na śniadanie bez pieczenia drób coś słodkiego na zimę Ciastka Grzyby jajka kurczak mrożonki papryka ser feta ziemniaki śledzie Wielkanoc brokuły jabłka marchewkowe ryż szpinak zupa krem Inne bezglutenowe fasolka szparagowa mielone orientalny smak pieczarki rukola Halloween Offtopic Pstrąg danie chińskie golonka gotowana golonka pieczona golonka w piwie kapusta zasmażana kiełki liście buraków ogórki pasta kanapkowa przetwory rogaliki torty łosoś

O mnie

Marta
Wyświetl mój pełny profil

Kontakt

e-mail: marta.oln1@gmail.com

Subskrybuj mnie

Posty
Atom
Posty
Komentarze
Atom
Komentarze

Wyświetlenia

Archiwum

  • ►  2019 (1)
    • ►  listopada (1)
  • ►  2018 (7)
    • ►  lutego (1)
    • ►  stycznia (6)
  • ▼  2017 (14)
    • ▼  listopada (2)
      • Zupa gołąbkowa
      • Szybka sałatka z 4 składników + sos
    • ►  września (2)
      • Babeczki jabłkowe z cynamonem
      • Tarta z pomidorami i kozim serem
    • ►  sierpnia (1)
      • Szybka sałatka ze świeżych warzyw
    • ►  lipca (1)
      • Ogórki kiszone
    • ►  maja (4)
      • Wegetariański pasztet z fasoli
      • Naleśniki z serem
      • Naleśniki - przepis podstawowy
      • Lekka i szybka sałatka z liśćmi buraka
    • ►  marca (1)
      • Najprostszy sernik - wszystko do jednej miski - za...
    • ►  lutego (3)
      • Marchewka z groszkiem na ciepło
      • Zrazy wołowe zawijane z boczkiem i ogórkiem kiszonym
      • Prosty przepis na makaron chiński Chow Mein z kurc...
  • ►  2016 (16)
    • ►  grudnia (3)
    • ►  listopada (4)
    • ►  października (4)
    • ►  lipca (2)
    • ►  kwietnia (2)
    • ►  stycznia (1)
  • ►  2015 (41)
    • ►  listopada (1)
    • ►  października (1)
    • ►  sierpnia (8)
    • ►  lipca (1)
    • ►  czerwca (1)
    • ►  maja (4)
    • ►  kwietnia (13)
    • ►  marca (5)
    • ►  lutego (6)
    • ►  stycznia (1)
  • ►  2014 (23)
    • ►  grudnia (5)
    • ►  listopada (5)
    • ►  października (3)
    • ►  czerwca (3)
    • ►  kwietnia (2)
    • ►  marca (3)
    • ►  lutego (2)
  • ►  2013 (13)
    • ►  października (1)
    • ►  kwietnia (3)
    • ►  marca (5)
    • ►  stycznia (4)
  • ►  2012 (26)
    • ►  października (2)
    • ►  września (4)
    • ►  sierpnia (4)
    • ►  lipca (4)
    • ►  czerwca (12)
Copyright (c) 2013 Gotowanie wg Marty.