skip to main | skip to sidebar

Pages

  • Strona główna
  • Kontakt
  • Menu

Gotowanie wg Marty

Blog o dość popularnej tematyce czyli o jedzeniu. Zapraszam

Zapiekana fasolka szparagowa

01:15 | Publish by Marta

 Przepis znaleziony przeze mnie w gazetce "Przyślij przepis" i trochę zmodyfikowany, bardzo dobry dla fanów roślin strączkowych.


Składniki:
800 g fasolki szparagowej
5 łyżek majonezu
0,5 dużej gęstej śmietany, najlepiej kwaśnej
1 łyżeczka mąki
duży pęczek koperku
sól, pieprz





Przygotowanie:
Na początku oczyszczamy fasolkę z końców, następnie myjemy i gotujemy ok. 5 minut w osolonym łyżeczką soli i posłodzonym łyżeczką wrzątku. Odcedzamy i układamy równomiernie w naczyniu żaroodpornym. Na wierzch polewamy sos zrobiony w następujący sposób: posiekany koperek, mąkę, majonez i śmietanę mieszamy razem i doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Fasolkę należy piec około 25 minut w nagrzanym do 200 stopni piekarniku.

 Najlepiej smakuje z pieczoną czosnkową albo ziołową bagietką. Smacznego.

Etykiety: Dania główne 0 komentarze

Jogurtowe pączusie

13:14 | Publish by Marta

Brak pomysłu na coś słodkiego i domowego a nie macie ochoty na skomplikowane przepisy? W takim razie mam coś dla was:)

Składniki:
1 waniliowy serek homogenizowany
3 jajka
1,5 szkl mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
olej




Przygotowanie:


Serek homogenizowany miksujemy z jajkami, dodajemy przesianą przez sitko mąkę i proszek do pieczenia. Mieszamy wszystko łyżką. Rozgrzewamy olej i kładziemy porcje po około 0,5 dużej łyżki masę zsuwając z jednej łyżki drugą. Smażymy w gorącym oleju ale nie za szybko, żeby pączusie usmażyły się w środku. Można posypać cukrem pudrem i do jedzenia;)

Etykiety: Desery 0 komentarze

Pomidory z mozzarellą

13:11 | Publish by Marta

 Jak podać pomidory żeby nie było banalnie? Najlepiej z mozzarellą i upieczoną bagietką. Pomidory przekładamy plastrami mozzarelli i polewamy sosem vinegret lub greckim. Bagietki są w różnych wariantach ale mi najbardziej smakuje ta z masłem czosnkowym.










Smacznego!

Etykiety: Na kolację, Przystawki 0 komentarze

Zupa krem z kalafiora

12:49 | Publish by Marta

Dzisiejsza propozycja to lekka letnia zupa, która może być podana w wersji kremu albo oryginalnej, jeżeli lubimy widzieć co konkretnie jemy. Bardzo prosta do zrobienia, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci



Składniki:
2 litry wody
włoszczyzna ( marchewka, seler, por)
2 liście laurowe
3 ziela angielskie
3 ziarna pieprzu czarnego
1 kostka rosołowa drobiowa
1 kostka rosołowa warzywna
mała pierś z kurczaka
kalafior
sól, pieprz





Przygotowanie:
Wodę doprowadzamy do wrzenia, wrzucamy umytą pierś z kurczaka i pokrojoną włoszczyznę, liście laurowe, ziela angielskie, pieprz czarny. Kiedy pierś będzie już miękka, wyjmujemy ją i studzimy tak, żeby można było ją pokroić na mniejsze części. Dorzucamy kostki rosołowe i różyczki oczyszczonego kalafiora. Jeżeli wolimy opcję "krem" gotujemy 20 minut i miksujemy wszystko blenderem, jeżeli nie to gotujemy 12-15 minut, doprawiamy do smaku i podajemy z pietruszką.

Etykiety: Dania główne 0 komentarze

Gołąbki

13:16 | Publish by Marta


Składniki gołąbków:
1 młoda kapusta
0,5 kg wieprzowego mięsa mielonego
2 torebki ryżu ( po 100 g)
2 jajka
0,5 małego słoiczka przecieru pomidorowego
2 łyżki keczupu łagodnego
wegeta (ok 1 łyżki)
sól, pieprz

Przygotowanie:
W osolonej wodzie gotujemy z dodatkiem łyżeczki soli kapustę, jeżeli jesteście w stanie można najpierw wydrążyć środek, niestety ja nie umiem tego dokonać:) W czasie kiedy gotuje się kapusta gotujemy również ryż na sypko, studzimy i łączymy z mięsem, jajkami, przecierem i keczupem oraz przyprawami.
Wyciągamy pojedynczo liście, te brzydsze zostawiamy żeby położyć je później na dnie naczynia żaroodpornego. Po kolei wyciągamy po jednym liściu z gotującej się wody, do ostygnięcia ja odkładam na odwróconą miskę, dzięki temu nie tracą swojego kształtu. Następnie skrajamy nerwy liściowe. W każdy liść zawijamy 2 łyżki mięsnej masy. Zawinięte gołąbki podsmażamy na patelni, tak żeby się zarumieniły. Następnie układamy warstwowo w naczyniu żaroodpornym, na dnie układając pojedyncze liście i zalewając między warstwami sosem, który robimy w następujący sposób:

Składniki sosu:
1 l wywaru z gotowanej wcześniej kapusty
3/4 opakowania dużej śmietany 18%
1/2 przecieru pomidorowego albo trochę więcej
1 łyżka mąki
1 łyżeczka słodkiej papryki
wegeta,
sól, pieprz

Przygotowanie:
W miseczce rozrabiamy śmietanę z mąką tak żeby nie powstały grudki. Wywar zagotowujemy i około 2 łyżkami wazowymi hartujemy śmietanę. Powstałą mieszankę wlewamy do wywaru i chwilę gotujemy. Doprawiamy do smaku przyprawami. Sosem przelewamy warstwy gołąbków i polewamy na wierzchu. Następnie pieczemy ok 1,5 godziny w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Smacznego


Etykiety: Dania główne 1 komentarze

Karpatka

11:18 | Publish by Marta

Składniki ciasta:
1 szkl wody
0,5 kostki margaryny
1 szkl mąki pszennej
4 jajka

Wodę zagotować, dodać margarynę i rozgrzewać na wolnym ogniu. Następnie wsypać mąkę i gotować ciągle energicznie mieszając do momentu aż masa będzie gęsta i lśniąca. Nie kończymy w momencie kiedy jest już tylko zwarta ale woda musi mieć czas na odparowanie i lśnić. Ciasto ostudzić i dodać całe 4 jajka, zmiksować wszystko razem. Ciasto podzielić na 2 części i rozsmarować na wysmarowanej tłuszczem blaszcze jeżeli pieczemy w zwykłej blaszce, a jeżeli na dużej dołączanej do piekarnika to nie dzielimy tylko po upieczeniu przekrajamy na pół.  i wykładamy na środek masę, na którą przepis poniżej:

Składniki masy (opcja 1):
1,5 szkl mleka
2,5 łyżki mąki pszennej
1 budyń waniliowy
2 łyżki cukru
0,5 kostki masła

Mąkę, budyń i cukier rozrabiamy w połowie mleka. Drugą połowę należy zagotować. Mąkę z budyniem i cukrem wlewamy do gorącego mleka i gotujemy jak budyń ciągle mieszając. Następnie miksujemy masło i dodajemy po łyżce masy budyniowej. Powstałą masą przekładamy karpatkę i posypujemy cukrem pudrem

Składniki masy (opcja 2):
2 szkl mleka
2 budynie waniliowe lub śmietankowe
4 łyżki cukru
1 kostka masła (lub 0,5)

Mleko, budyń i cukier rozrabiamy i gotujemy jak zwykły budyń tylko, że w tym przypadku masa będzie 2 razy gęstsza. Kiedy masa ostygnie tak jak w opcji 1 miksujemy masło i dodajemy po łyżce masy budyniowej.




Smacznego!

Etykiety: Desery 0 komentarze

Sałatka z kurczakiem i mozzarellą

11:30 | Publish by Marta

Składniki:
1/2 opakowania mieszanki sałat (roszponki, rukoli i cykorii)
mozzarella
1/2 pomidora
1/4 czerwonej papryki
1/2 szkl. pokrojonego wędzonego kurczaka
1/2 świeżego ogórka
kilka oliwek
sos grecki

Wszystkie składniki pokroić, mozzarellę porwać w kawałki, przed podaniem polać sosem i...smacznego.

Bardzo proste ale jakie dobre:)

Etykiety: Na kolację, Na śniadanie, Sałatki 0 komentarze

Faworki z piwem (niekonwencjonalnie)

03:44 | Publish by Marta

Już nie raz wypróbowywałam różne przepisy na faworki i muszę powiedzieć, ze ten jest naprawdę dobry, nie dość że są bardzo chrupiące od razu po usmażeniu to nic się nie zmienia nawet na drugi albo trzeci dzień od zrobienia. Nadal są pyszne, więc do rzeczy:

 Składniki:
0,5 kg mąki
ok 1 szkl piwa
4 żółtka
1 łyżka masła 
szczypta soli
olej do smażenia
cukier puder do posypania


Jest to doskonałe ciasto na wyładowanie emocji:) wszystkie składniki zagnieść razem, w razie potrzeby dodawać piwo lub mąkę i mocno ubijać wałkiem przez kilka minut, zużyjcie na to całą swoją agresję a na pewno wyjdą pyszne;)

 Ciasto dzielić na mniejsze części i rozwałkowywać. Im cieńsze tym lepsze. Następnie kroimy w paski o szerokości ok 4 cm. Każdy pasek tniemy na ukos tak żeby powstały romby o długości ok 10 cm.



 W środku każdego robimy podłużną dziurkę o długości ok 3 cm.Jeden koniec przewijamy przez dziurkę i....voila!  Dla tych, którzy są bardziej wzrokowcami zamieszczam rysunek pomocniczy i najnowsze zdjęcie.
Faworki smażyć na rozgrzanym oleju na złoty kolor i wykładać na papierowy ręcznik. Posypujemy dużą ilością cukru pudru, najlepiej jeszcze ciepłe i SMACZNEGO!

Etykiety: Desery, Inne 1 komentarze

Fasolka szparagowa

09:35 | Publish by Marta

Niby proste a jednak nie dla każdego, dlatego żeby wyjaśnić wątpliwości przedstawiam sprawdzony krótki przepis







Fasolkę wrzucamy do wrzącej osolonej i posłodzonej wody. Ja gotuję 1 kg fasolki w około 5 litrach wody, do której wrzucam 1 łyżeczkę soli i 1 łyżeczkę cukru. Jeżeli fasolka jest młoda to gotujemy około 7 minut, starszą do 15 minut.
Odlewamy fasolkę i podajemy.
Ewentualnie na patelni rozpuszczamy masło i podsmażamy bułkę tartą, którą posypujemy fasolkę szparagową.

Etykiety: Na kolację 0 komentarze

Sernik z rosą

10:57 | Publish by Marta

Składniki spodu:
1,5 szkl mąki
0,5 szkl cukru
1/2 kostki margaryny
1 jajko
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki razem zagnieść i wyłożyć spód posmarowanej blaszki




Składniki masy:
5 żółtek
1 szkl cukru albo trochę mniej
3 łyżki oleju
3 łyżki śmietany 18%
1 budyń śmietankowy
2 niepełne szkl mleka
ok 1 kg przemielonego twarogu

Piana:
5 białek
1 szkl cukru
1 budyń śmietankowy

Dodatkowo wiórki kokosowe

Miksujemy do białości żółtka z cukrem, następnie dodajemy pozostałe składniki i wszystko razem mieszamy. Wylewamy na spód i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Używamy opcji z 2 grzałkami. Pieczemy około 1 godziny do złotego koloru, tak żeby twaróg się przypiekł ale jednocześnie nie przypalił.
 Na wierzch robimy pianę z białek ubitych z odrobiną soli do których dodajemy cukier i  budyń śmietankowy.  Wykładamy pianę na upieczone ciasto, posypujemy wiórkami kokosowymi, zmniejszamy temperaturę do 160 stopni i pieczemy jeszcze ok 5 minut.

Gotowe!

Etykiety: Desery 4 komentarze

Jagodzianki

07:21 | Publish by Marta

Poniżej zamieszczam przepis na ciasto drożdżowe do jagodzianek co przyznaję się od razu nigdy nie było moją mocną stroną, ale jak się wczoraj przekonałam jest całkiem wykonalne:)







Składniki ciasta drożdżowego:
0,5 kg mąki pszennej
4 g drożdży ( około pół kostki)
0,5 szkl cukru
1 szkl ciekłego mleka
8 g rozpuszczonej margaryny albo masła
0,5 l jagód wymieszanych z 3 łyżkami cukru i cukrem waniliowym
4 żółtka
 Jeżeli ktoś chce może zrobić również kruszonkę chociaż ja zrobiłam opcję bez

Składniki kruszonki:
1/4 kostki margaryny
0,5 szkl cukru
0,5 szkl mąki

Robienie ciasta drożdżowego rozpoczynamy od przesiania mąki i zrobienia zaczynu (najlepiej w plastikowej misce) Zaczyn powstaje z drożdży roztartych z łyżeczką cukru, kilku łyżek ciepłego mleka i łyżki mleka. Zostawić do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na ok 20 minut. Jako że w lato czasami jest ciężko o szczególnie ciepłe miejsce włączam na chwilę piekarnik tak, żeby był lekko ciepły i do niego wkładam zaczyn, w ten sposób pięknie rośnie.
Po 20 minutach łączymy wszystkie składniki: mąkę, żółtka utarte z cukrem pudrem, roztopioną margaryną, pozostałym mlekiem i ewentualnie olejkiem śmietankowym lub waniliowym. Ciasto wyrobić mikserem specjalnymi łopatkami i pozostawić do wyrośnięcia ( ja ponownie wstawiam do piekarnika na ok godzinę). 

Przygotować jagody: umyć, wymieszać z cukrem.
Przygotować kruszonkę: zagnieść miękką margarynę z cukrem i mąką, zawinąć w folię i włożyć do lodówki

Wyrośnięte ciasto podzielić na mniejsze części, uformować krążki, napełniać maksymalną ilością jagód jaką potrafimy włożyć:)( mi się udaję wcisnąć dużą łyżkę jagód), ułożyć na blaszce, posmarować białkiem, które nam zostało wymieszanego z łyżką cukru pudru i posypać kruszonką.(najlepiej zetrzeć ją na tarce z dużymi oczkami). Zostawić jeszcze na chwilę do wyrośnięcia. W tym czasie nagrzewamy piekarnik do 170 stopni ( z termoobiegiem) i pieczemy ok 25 minut.

Smacznego


 

Etykiety: Desery 0 komentarze

Pasta z makreli

08:29 | Publish by Marta

Składniki:
2 średnie makrele
1 cebula
1 jajko
maggi
pieprz
1 łyżka majonezu
1 łyżka masła
szczypiorek - opcjonalnie

Makrelę obrać i oddzielić z ości, ugnieść widelcem. Jajko ugotowane na twardo i cebulę pokroić w drobną kostkę. Wszystko wymieszać z drobno posiekanym szczypiorkiem. Do powstałej masy dodać masło i majonez oraz doprawić maggi i pieprzem. Aby uzyskać gładką masę pastę można zmiksować blenderem.

Smacznego

Etykiety: Przystawki 0 komentarze

Kalafior w cieście

13:41 | Publish by Marta

Składniki:
1 kalafior
mąka
2 jajka
1 szkl bułki tartej
1 łyżeczka wegety
olej do głębokiego smażenia


Przygotowanie:
Aby upichcić to danie należy główkę kalafiora podzielić na mniejsze różyczki, gotować je w osolonej wodzie ok 5 minut, zostawić do ostygnięcia. Następnym krokiem jest obtoczenie różyczek najpierw w mące, później w rozmąconym jajku, a na końcu w bułce tartej wymieszanej razem z wegetą. Smażyć na złoty kolor na głębokim oleju. Bardzo proste do zrobienia a jakie pyszne;) można podawać z sosami, dipami bądź samodzielnie.

Etykiety: Na kolację, Przystawki 1 komentarze

Zupa pomidorowa

12:34 | Publish by Marta

Składniki:
2 litry wody
porcja rosołowa bądź inna część kurczaka
3 liście laurowe
3 ziela angielskie
2 ziarenka pieprzu czarnego
włoszczyzna: seler, por
3 marchewki
2 kostki rosołowe drobiowe
1 torebka ryżu
przecier pomidorowy
2 łyżki śmietany 18%
łyżka mąki
cukier
sól, pieprz, sok z cytryny, ocet balsamiczny



Wodę doprowadzić do wrzenia, włożyć kurczaka, liście laurowe, ziela angielskie, pieprz i pokrojoną włoszczyznę. Potarkować marchewkę i dorzucić do reszty. Kiedy mięso będzie już miękkie czyli w przypadku udka kurczaka po około 40 minutach wrzucamy kostki rosołowe. Wyjmujemy mięso i obieramy kości. Dodajemy ryż wysypany z torebki, przecier pomidorowy. W miseczce mieszamy śmietanę, mąkę i gorący wywar żeby śmietana się nie ścieła. Do garnka wlewamy powstałą masę i mięso. Gotujemy do momentu kiedy ryż będzie ugotowany, doprawiamy zupę odrobiną śmietany, łyżeczką cukru, pieprzem i octem balsamicznym.

Smacznego!






Etykiety: Dania główne, Zupy 0 komentarze

Makaron z brokułami

12:27 | Publish by Marta

Dzisiaj proponuję dosyć lekki i pożywny posiłek chociaż raczej nie należący do niskokalorycznych.
Składniki:
1 opakowanie drobnego makaronu
1 papryka
1 brokuł
ok 10 pieczarek
2 łyżki mąki
śmietanka 30%

Gotujemy osobno makaron i osobno brokuł podzielony na mniejsze różyczki. Normalny czas gotowania brokuła wynosi ok 5 minut, w tym przypadku gotujemy je krócej żeby się nie rozgotowały. Następnie podsmażamy pokrojoną w kostkę paprykę i pokrojone w plastry pieczarki.
Dusimy razem do miękkości, wlewamy śmietankę i wrzucamy brokuł. Gotujemy jeszcze chwilę i dodajemy 2 łyżki mąki żeby śmietanka zgęstniała. Tak powstałym sosem polewamy makaron.





Smacznego!

Etykiety: Dania główne 2 komentarze

Placki ziemniaczane z sosem tzatziki i łososiem

11:39 | Publish by Marta

Dzisiaj na obiad proponuję tradycyjne placki ziemniaczane w mniej tradycyjnej odsłonie czyli podane z sosem tzatziki
Placki ziemniaczane:
0,5 kg ziemniaków
1 cebula
ząbek czosnku
koperek
sól,pieprz
3 łyżki mąki pszennej

Ziemniaki obieramy i tarkujemy na małych oczkach, cebulę można również zetrzeć albo tak jak ja robię czyli kroję w kostkę, posypuję vegetą i pieprzem i podsmażam na oliwie. Potem dodaję ją do ziemniaków, mieszam z trzema czubatymi łyżkami mąki, posiekanym koperkiem, szczyptą soli i pieprzu.
Powstałą masę wylewamy łyżką, formując placki na rozgrzaną patelnię. Po zarumienieniu opiekamy również z drugiej strony.

Sos tzatziki:
1 duży albo 2 małe ogórki
150 g naturalnego serka homogenizowanego albo jogurtu naturalnego
3 duże ząbki czosnku
sól, pieprz

Ogórki ścieramy na tarce o grubych oczkach, odlewamy z nich wodę. Czosnek wyciskamy, mieszamy wszystko razem z serkiem i doprawiamy do smaku przyprawami

Dość duże placki podajemy z ułożonym w środku sosem tzatziki a na obrzeżach kawałkami łososia wędzonego.

Smacznego!


Etykiety: Dania główne 0 komentarze

Ciasto truskawkowe

11:40 | Publish by Marta

Przepis na biszkopt znalazłam na innym blogu, który obserwowałam dopóki nie zebrałam się do stworzenia swojego własnego. Przepis jest bardzo oryginalny, bo biszkopt zrzuca się na podłogę po upieczeniu ale naprawdę gwarantuję, że wychodzi: biszkopt rzucany ja osobiście zrzucam go na koc, który kładę na podłodze w kuchni.
Jeżeli chodzi o wykończenie ciasta to mamy sezon letni, a wtedy powinniśmy korzystać z dobrodziejstwa jakim są świeże owoce. Dzisiaj użyłam truskawek i kilku czereśni, bo ich drylowanie to istny koszmar:)

Biszkopt dzielimy na dwie części.
Do nasączenia używam ponczu, który robię z:
1 szkl ciepłej wody
łyżeczka cukru wanilinowego (tak tak, spójrzcie na opakowania, też mnie to zdziwiło:))
łyżeczka cukru
sok z połowy cytryny albo limonki

Do przełożenia robimy masę:
500 g jogurtu naturalnego
1 galaretka o dowolnym smaku
0,5 szkl wrzątku
truskawki

Galaretkę rozpuszczamy w gorącej wodzie i zostawiamy do ostygnięcia. Jogurt miksujemy i dodajemy do niego ostygniętą galaretkę.Dodajemy pokrojone w ćwiartki truskawki, ilość zależna od gustu. Odstawiamy na chwilę, ale uważamy, bo szybko się zsiada.

Nasączamy spód biszkoptu połową ponczu, następnie wykładamy całą masę jogurtową. Kładziemy drugą część biszkoptu i również nasączamy.



 Na wierzchu układamy truskawki i czereśnie, a następnie zalewamy kolejną tężejącą galaretką o dowolnie wybranym smaku. Ja użyłam do masy brzoskwiniowej a na górę truskawkową.



















Na koniec wkładamy na ok 3 godziny do lodówki i smacznego!


Etykiety: Desery 0 komentarze

Kapusta zasmażana z kotletem schabowym i młodymi ziemniakami

09:29 | Publish by Marta

Przepis na dzisiejszy obiad to kapusta zasmażana z kotletem schabowym i młodymi ziemniakami
Kapusta zasmażana:
Do przygotowania potrzebujemy następujących składników:
1 mała biała kapusta (najlepiej młoda)
1 duża cebula
4 łyżki masła
1 łyżka mąki
1 łyżeczka kminku i/lub łyżka posiekanego koperku
sól,vegeta, sok z cytryny, cukier, ocet

Kapustę po obraniu z wierzchnich liści i umyciu drobno szatkujemy, głąb odrzucamy. Zalewamy ją 1,5 szkl wrzącej wody, dodajemy łyżeczkę soli, 2 łyżki masła i gotujemy ok 40-50 minut. W międzyczasie na patelni rozpuszczamy pozostałe masło, na którym podsmażamy na rumiany kolor cebulę posypaną odrobiną vegety. Kiedy jest już zarumieniona dodajemy mąkę i zasmażamy ok 2 minuty. W ten sposób powstaje nam zasmażka, którą następnie podlewamy wywarem z kapusty i dodajemy do garnka z kapustą. Do kapusty wrzucamy kminek i dusimy jeszcze ok 10 minut ( jeżeli go lubimy) często mieszając bo po dodaniu mąki istnieje ryzyko przypalenia. Doprawiamy do smaku solą, cukrem, sokiem z cytryny i octem ( ja wybieram balsamiczny) oraz koperek (razem z kminkiem lub bez)
Kotlety schabowe:Na kotlety każdy ma swój sposób, ja mam sposób mojej mamy. Potrzebujemy:
0,5 kg mięsa ze schabu bez kości
mąka
bułka tarta
sól, pieprz, vegeta
jajka
Mięso pokroić w poprzek na 4-5 porcji, kawałki obić z każdej strony tłuczkiem i oprószyć solą i pieprzem. Następnie obtoczyć w mące, rozbełtanym jajku i bułce tartej z dodatkiem vegety. Smażymy ok 5 minut na dość małym ogniu z obu stron.

Podawać z kapustą i młodymi ziemniakami oprószonymi koperkiem


Smacznego!


Etykiety: Dania główne 0 komentarze

Menu zup

02:07 | Publish by Marta

Menu zup:


Zupa gulaszowa

Zupa gołąbkowa

Zupa serowa wersja II

Mrożone grzyby do zupy grzybowej

Zupa grzybowa z prawdziwków

Zupa grochowa/grochówka na wędzonce

Zupa serowa

Zupa z fasolką szparagową

Krupnik

Zupa dyniowa 

Zupa marchewkowa z nutą imbiru i pomarańczy 


Zupa krem z kalafiora

Zupa krem z brokułów

Zupa pomidorowa

Etykiety: Menu
« Nowsze posty Starsze posty »
Subskrybuj: Posty (Atom)

Popularne

  • Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym, pieczarkami i papryką
  • Tarta z borówkami (mrożonymi)
  • Szaszłyki z grilla (nawet elektrycznego)
  • Zapiekana ryba w sosie śmietanowym z pieczarkami
  • Menu przystawek
  • Pomidory z mozzarellą
  • Menu Kolacji
  • Ryż z kurczakiem i warzywami w mleku kokosowym

Flyb

FlyB - Kulinaria

Mikser kulinarny

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

Przepisy na?

Przepisy Na - katalog Kulinarny

odszukaj.com

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Nie kradnij

AkcAja: Nie kradnij zdjęć!

Rondel

rondel

a dupa rośnie

Baza przepisów kulinarnych

Lubisz to?

Filmowe ciasteczko / Gotowanie wg. Marty

Szukaj na tym blogu

Etykiety

Dania główne Dania bezmięsne Na kolację Przystawki szybkie danie Desery Dania mięsne Obiad warzywa Zupy sosy Sałatki makaron wege zapiekanki fit Boże Narodzenie Menu Ryby sery Na śniadanie bez pieczenia drób coś słodkiego na zimę Ciastka Grzyby jajka kurczak mrożonki papryka ser feta ziemniaki śledzie Wielkanoc brokuły jabłka marchewkowe ryż szpinak zupa krem Inne bezglutenowe fasolka szparagowa mielone orientalny smak pieczarki rukola Halloween Offtopic Pstrąg danie chińskie golonka gotowana golonka pieczona golonka w piwie kapusta zasmażana kiełki liście buraków ogórki pasta kanapkowa przetwory rogaliki torty łosoś

O mnie

Marta
Wyświetl mój pełny profil

Kontakt

e-mail: marta.oln1@gmail.com

Subskrybuj mnie

Posty
Atom
Posty
Komentarze
Atom
Komentarze

Wyświetlenia

Archiwum

  • ►  2019 (1)
    • ►  listopada (1)
  • ►  2018 (7)
    • ►  lutego (1)
    • ►  stycznia (6)
  • ►  2017 (14)
    • ►  listopada (2)
    • ►  września (2)
    • ►  sierpnia (1)
    • ►  lipca (1)
    • ►  maja (4)
    • ►  marca (1)
    • ►  lutego (3)
  • ►  2016 (16)
    • ►  grudnia (3)
    • ►  listopada (4)
    • ►  października (4)
    • ►  lipca (2)
    • ►  kwietnia (2)
    • ►  stycznia (1)
  • ►  2015 (41)
    • ►  listopada (1)
    • ►  października (1)
    • ►  sierpnia (8)
    • ►  lipca (1)
    • ►  czerwca (1)
    • ►  maja (4)
    • ►  kwietnia (13)
    • ►  marca (5)
    • ►  lutego (6)
    • ►  stycznia (1)
  • ►  2014 (23)
    • ►  grudnia (5)
    • ►  listopada (5)
    • ►  października (3)
    • ►  czerwca (3)
    • ►  kwietnia (2)
    • ►  marca (3)
    • ►  lutego (2)
  • ►  2013 (13)
    • ►  października (1)
    • ►  kwietnia (3)
    • ►  marca (5)
    • ►  stycznia (4)
  • ▼  2012 (26)
    • ▼  października (2)
      • Zapiekana fasolka szparagowa
      • Jogurtowe pączusie
    • ►  września (4)
      • Pomidory z mozzarellą
      • Zupa krem z kalafiora
      • Gołąbki
      • Karpatka
    • ►  sierpnia (4)
      • Sałatka z kurczakiem i mozzarellą
      • Faworki z piwem (niekonwencjonalnie)
      • Fasolka szparagowa
      • Sernik z rosą
    • ►  lipca (4)
      • Jagodzianki
      • Pasta z makreli
      • Kalafior w cieście
      • Zupa pomidorowa
    • ►  czerwca (12)
      • Makaron z brokułami
      • Placki ziemniaczane z sosem tzatziki i łososiem
      • Ciasto truskawkowe
      • Kapusta zasmażana z kotletem schabowym i młodymi z...
      • Menu zup
Copyright (c) 2013 Gotowanie wg Marty.